برخی از مشکلات جامعه پزشکی مزمن شده است

مشکلات جامعه پزشکی

سمینار اصول زیبایی در دندانپزشکی  از ۲۹ آبان تا یکم آذر در سالن تلاش برگزار شد. علی اصغر پیوندی رئیس سمینار با طرح این سئوال که چرا جامعه پزشکی به آموزش های ضمن خدمت نیاز دارد، افزود: اندوخته های علمی جامعه پزشکی در همان ۸ سال تجمیع شده و لازم است که با روش ها و نوآوری های جدید آشنا شوند.

پیوندی اضافه کرد: برگزاری این قبیل سمینارها و کنگره ها می بایست به دور از افراط و تفریط و با هدف خدمت بهتر به مردم، دنبال شود. برگزاری این سمینارها و کنگره ها با هدف آموزش مداوم، هیچ منافاتی با اهداف سازمان نظام پزشکی ندارد که در این سال ها چنین برنامه هایی را دنبال می کند. آموزش مداوم، یکی از وظایف ذاتی سازمان نظام پزشکی است و در این راه، سازمان نظام پزشکی تهران نیز تلاش کرده با توجه به اینکه ۴۰ درصد جامعه پزشکی کشور را دارد، به دنبال چنین آموزش ها و برنامه هایی باشد.

عضو هیئت مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ، با تاکید بر بهره گرفتن از تجربیات و معلومات و نوآوری های پشکسوتان حرفه و علم پزشکی، تصریح کرد: چنین سمینارها و کنگره هایی در همین راستا برگزار می شود و انجمن های علمی در هر رشته و حرفه پزشکی، به فراخور نیازهایی که دارند، تلاش کرده اند در این مسیر گام بردارند.

علی اصغر پیوندی رئیس سمینار اصول زیبایی در دندانپزشکی، با اشاره به این مطلب که همکاران دندانپزشکی تهران توانسته اند در برگزاری چنین سمینارها و آموزش هایی از سایر رشته سبقت بگیرند، گفت: متاسفانه جامعه پزشکی به خصوص در تهران بزرگ، با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند که بعضی از این مشکلات، مزمن شده است.

او به موضوع مالیات و تعرفه ها به عنوان بخشی از مشکلات جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: متاسفانه مشکل تعرفه ها لاینحل شده است. همچنین، موضوع تداخلات بین رشته ای، یکی دیگر از مشکلات حرفه پزشکی است که بعضا به خارج از جامعه پزشکی کشیده شده است.تنها راه برون رفت از این قبیل مشکلات، تعامل سازنده با ارگان های تصمیم گیر در بیرون از جامعه پزشکی و همچنین، تعامل و همفکری در بین جامعه پزشکی است.

پیوندی  هم چنین اشاره کرد هیچ رشته پزشکی نسبت به دیگر رشته ها برتری ندارد و همه باید با هم دیده شوند.

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت دندان
نوشتهٔ بعدی
کامپوزیت دندان در رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست