قیمت بلیچینگ دندان

عوارض بلیچینگ دندان

در بلیچینگ دندان از محصول حاوی سفید کننده برای برطرف کردن تیرگی ها و سفید کردن دندان استفاده می شود . بلیچینگ هیچ عارضه خاصی نداردو می توان گفت تنها عارضه آن حساسیت دندانی است که به مرور زمان(بین یک هفته تا یک ماه ) از بین خواهد رفت و جای نگرانی ندارد .برای اطلاع یافتن از قیمت بلیچینگ دندان با دکتر یاسمن صادقی همراه باشید .

هنگام انجام بلیچینگ می توان از داروهای خاصی برای کم کردن حساسیت دندانی استفاده کرد . اگر احساس حساسیت جزئی دارید بهتر است دهان خود را با آب گرم بشویید تا این حساسیت برطرف شود  .

در بلیچینگ دندان از از پراکسید هیدروژن یا چیزی به نام پراکسید کربامید، برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می شود که این مواد شیمایی کاملا ایمن  هستند و هیچ خطری برای سلامتی فرد ندارند .

قیمت بلیچینگ  دندان در منزل ( هوم بلیچینگ)

بلیچینگ را می توان در منزل و مطب انجام داد . قیمت بلیچینگ در خانه نسبت به مطب کمتر است . بلیچینگ در خانه زیر نظر متخصص و توسط بیمار در منزل فرد انجام می شود . در این روش دندانپزشک ابتدا از دندان های شما قالب دقیقی تهیه می کند سپس از روی قالب تهیه شده تری های پلاستیکی نازک و شفافی ساخته می شود  . این کار معمولا در لابراتور ها انجام می شود .

در این تری پلاستیکی فضای مناسب بین دندان و وسیله پلاستیکی پیش بینی شده است که ژل های بلیچینگ را طبق دستور پزشک در آن قرار می دهید . پس از این که تا چند هفته طبق دستور العمل دندانپزشک از ژل استفاده کردید دندان ها به مرور زمان سفید تر می شوند . غلظت ژل مورد استفاده در این روش بین ۱۶ تا ۲۰ درصد است .

قیمت آفیس بلیچینگ (بلیچینگ در مطب)

آفیس بلیچینگ یا بلیچینگ در مطب نسبت به بلبچبنگ در خانه درمان سریع و مؤثر تری است بنابراین قیمت آن نسبت به هوم بلیچینگ بیشتر است .در روش بلیچینگ در مطب ژل های بلیچینگ با غلظت بالا و برای زمان کوتاه و مشخصی بر روی دندان قرار می گیرند . سرعت سفید شدن دندان ها در این روش نسبت به روش بلیچینگ در خانه بالاتر است .

اگر از این روش به درستی استفاده نشود ممکن است باعث حساسیت زودگذر در لثه و مخاط دهان شود بنابراین برای این کار دندانپزشکی را انتخاب کنید که مهارت کافی در بلیچینگ دندان داشته باشد . در روش بلیچینگ مطبی برای جلوگیری از تماس مواد اکسیدکننده با لثه‌ها از ژل های محافظ مخصوصی استفاده می‌شود که با مهارت بر روی لثه قرار می‌گیرد و با نور آبی محکم می‌گردد.

اگر برای سفید کردن دندان های خود تردید دارید که از کدام روش بلیچینگ استفاده کنید بهتر است از هر دو روش استفاده کنید . از آفیس بلیچینگ به عنوان شروع کننده  و از هوم بلیچینگ به عنوان تثبیت کننده استفاده کنید تا زودتر به نتیجه برسید . اگر بنا به دلایلی نمی توانید از هر دو روش استفاده کنید از هوم بلیچینگ استفاده کنید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرایند سفید کردن دندان پیشنهاد می شود pdf زیر را مطالعه کنید .

نوشتهٔ پیشین
ساختمان قدیم دانشکده دندانپزشکی تهران واگذار می شود
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست